Badylek powstał dawno temu - chciałam zgromadzić zdjęcia wszystkich roślin z naszego ogrodu. Niestety, moje zdjęcia nie są tak dobre jak Wasze. Naprawdę dobrze Wam to wychodzi. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zebrać Wasze zdjęcia i dzielić się nimi.

Mlecz zwyczajny i mlecz błotny - można się pomylić

Mlecz zwyczajny (Sonchus oleraceus L.)

W Polsce najczęściej spotykamy go na nizinach. Mlecz zwyczajny ma cykl życiowy zbliżony do roślin uprawnych. Ponieważ rośnie wśród roślin uprawnych jest zaliczany do chwastów segetalnych, choć rośnie także w rowach, na nieużytkach i przy polnych miedzach. Chwasty segetalne są niepożądane, ponieważ obniżają plony i ich jakość. Bywają nosicielami chorób i szkodników roślin uprawnych.

Mlecz zwyczajny należy do rodziny astrowatych, kwitnie od czerwca do października. Podobnie jak wszystkie chwasty, mlecz jest wytrzymały na niekorzystne warunki, rozwija się szybko i rozsiewa się sam. Mlecz zwyczajny jest rośliną jednoroczną. Bywa mylony z mleczem polnym lub mleczem błotnym (na zdjęciu). Na poniższym zdjęciu możecie porównać te rośliny.
Chwasty. Porównanie mlecza zwyczajnego i mlecza błotnego, blog badylek;
Ciekawostki: mlecz zwyczajny to roślina wskaźnikowa wód podziemnych.

OGRODOWO

PARKI

LEŚNE OSTĘPY

DRZEWA

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.kq1vPZcv.dpuf