Badylek powstał dawno temu - chciałam zgromadzić zdjęcia wszystkich roślin z naszego ogrodu. Niestety, moje zdjęcia nie są tak dobre jak Wasze. Naprawdę dobrze Wam to wychodzi. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zebrać Wasze zdjęcia i dzielić się nimi.



Nie ma pszczół - nie ma czereśni!

„Od wielu milionów lat pszczoły pracowicie budują środowisko naturalne naszej planety. Dziś giną, w niespotykanej dotąd skali. Chociaż pszczoły kojarzą się głównie z produkcją miodu, to dla człowieka najważniejszym efektem ich pracy zapylanie roślin. Od zapylania zależy los trzech czwartych roślin jadalnych na świecie. A pszczoły są ich głównymi zapylaczami. Zdrowie i przetrwanie pszczół - to nasza wspólna sprawa.

Może dobrym sposobem na ratunek dla pszczół jest pszczelarstwo miejskie oraz dawna tradycja bartnictwa – hodowli dzikich pszczół w lasach. Warto spróbować. Film „Łowcy miodu” to swoisty pomost między miastem i pszczołami. Pokaże z bliska jak wygląda życie pszczół, opowie o tym jak dobrze pszczoły radzą sobie w miastach. Uświadomi, że pszczół nie trzeba się bać.
fot. dreamstimefot. dreamstime

Oczywiście, ani pszczelarstwo miejskie, ani bartnictwo nie rozwiążą globalnego problemu wymierania pszczół. Może jednak pozwolą przetrwać wielu gatunkom, do czasu aż naukowcy znajdą rozwiązanie problemu. Teraz pracują nad palnem B, który zakłada mechaniczne zapylanie roślin. Już dziś „w chińskim powiecie Hanyuan, który słynie z produkcji doskonałych gruszek, drzewa rodzące owoce nie są zapylane przez pszczoły, ale przez ludzi. Jest to związane z faktem, że od połowy lat 80. w Hanyuanie pszczół już praktycznie nie ma. Nie muszę mówić, że to będzie droga zabawa.

Więcej niż miód. Przetrwanie i bogactwo zależą od... pszczół

OGRODOWO

LEŚNE OSTĘPY

DRZEWA



- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.kq1vPZcv.dpuf